وقت خوب ازدواج جوانان اصفهانی فرا رسید/ تحکیم خانواده با نشست‌های مشترک بهزیستی و شهرداری

0
6

۱۳:۴۴ – شنبه ۱۳۹۷/۰۵/۲۷

رئیس اداره اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری اصفهان:

رئیس اداره اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری اصفهان گفت: جشنواره وقت خوب ازدواج به منظور آسیب شناسی پدیده ازدواج و طلاق در بین خانواده های اصفهانی در مناطق ۱۵ گانه شهری کلید خورده است.

به گزارش صاحب نیوز؛ در طول سالیان اخیر موضوع طلاق به عنوان یکی از آسیب های جدی در کشور مطرح شده تا جایی که در برنامه ششم توسعه و بر اساس مصوبات شورای عالی اجتماعی کشور ، طلاق به عنوان یکی از پنج آسیب نخست کشور مطرح و همه نهادهای کشوری در حوزه اجتماعی موظف به اجرای برنامه های خود در راستای کاهش آمار طلاق شده اند.

آمار مربوط به طلاق در شهر اصفهان نیز، همچون سایر کلان شهرهای کشور روندی صعودی دارد و به گفته کارشناسان درصد قابل توجهی از جدایی ها در مورد زوج های جوان و در پنج سال نخست پس از ازدواج اتفاق افتاده است .

در همین راستا، مسعود مهدویان فر، رئیس اداره اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری اصفهان با اشاره به برنامه ریزی هایی که در حوزه مدیریت شهری در رابطه با کاهش آمار مربوط به طلاق انجام گرفته اظهار کرد: اجرای برنامه هایی با قالب آموزشی و پیشگیرانه و نیز با توجه به رویکرد اجرای برنامه های فرهنگی اجتماعی به صورت محله محور در تمامی مناطق ۱۵ گانه شهری ، با هماهنگی اداره های فرهنگی اجتماعی مناطق جشنواره ای با عنوان «وقت خوب ازدواج»در سطح شهر اصفهان کلید خورده است.

وی ادامه داد: این جشنواره مشتمل بر سه بخش کلی خواهد بود که در بخش نخست آن تئاتری خیابانی با مضمونی آموزشی در رابطه با باورهای غلط جوانان در رابطه با موضوع ازدواج در بیش از ۶۰ نقطه پرتردد شهری به اجرا در خواهد آمد .

رئیس اداره اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری اصفهان تصریح کرد : در بخش های دیگر این رویداد شهری نمایشگاهی شامل پوستر و طرح های گرافیکی در رابطه با موضوع اشتباهات خطرناک در امر ازدواج،  در مناطق پر تردد شهری همچون پارکها و مجتمع های مسکونی به نمایش گذاشته می شود.

وی از تولید ویدیوهای آموزشی با هدف افزایش آگاهی های عمومی شهروندان در حوزه ازدواج و تشکیل خانواده به عنوان سومین بخش این جشنواره  خبرداد و افزود: این ویدیوهای آموزشی با هدف انتشار بر روی فضای مجازی و نمایش در اماکن عمومی تهیه شده است.

مهدویان فر در پایان با اشاره به برنامه مشترک شهرداری اصفهان با سازمان بهزیستی در حوزه تحکیم خانواده، خاطرنشان کرد: در برنامه ای مشترک و با مشارکت چهار مرکز مشاوره منتخب تا پایان مدت این جشنواره هر روز بعدازظهر کارگاههای آموزشی برای عموم شهروندان در سالن اجتماعات سازمان بهزیستی واقع در پل خواجو با موضوع ارائه راهکارهایی در راستای تحکیم خانواده برگزار می شود .

گفتنی است جشنواره وقت خوب ازدواج از ۲۵ مرداد آغازشده و تا ۱۰ شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید