آیین پاسداشت بنیانگذار گوارش و کبد کودکان در شیراز

0
1

آیین پاسداشت دکتر محمود حقیقت بنیانگذار رشته فوق تخصصی گوارش و کبد کودکان در علوم پزشکی شیراز برگزار و از کتاب این استاد دانشگاه با عنوان آنچه بیماران به ما آموختند، رونمایی شد.

به گزارش ایسنا، طی مراسمی که شنبه ۲۶ آبان در شیراز برگزار شد، از مقام علمی محمود حقیقت، بنیانگذار رشته فوق تخصص گوارش و کبد کودکان در علوم پزشکی شیراز تجلیل و کتاب تالیف شده او با عنوان “آنچه بیماران به ما آموختند رونمایی شد.

در این مراسم بهادر رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ایمانیه مشاورعالی وزیر بهداشت در امور دانشگاه‌ها، عزیزی معاون دانشگاه شیراز، حسینی‌الهاشمی یکی از استادان دکتر حقیقت و … سخنانی در موضوع ویژگی‌های شخصیتی این استاد دانشگاه سخنانی ایراد کردند.

محمود حقیقت که تاکنون بیش از ۱۳۰ مقاله علمی در نشریات مختلف ایران و جهان منتشر کرده است در این مراسم گفت: نه تنها طبابت و درمان بیماران، بلکه ارزش قائل شدن برای مردم در درمان آنها از با ارزش‌ترین اقداماتی است که هر پزشک باید این موضوع را سرلوحه کار خود قرار داده و همچنین با فعالیت در بخش های مختلف اجرایی و قبول مسوولیت ها، برای مردم و رضایت مندی آنها تلاش کند .

حقیقت از همسرش به عنوان دوستی همراه و تاثیرگذار در هموار شدن مسیر کسب موفقیت‌های علمی یاد کرد.

محمود حقیقت، متخصص کودکان و فوق تخصص گوارش و کبد کودکان، در دوران خود، نفر نخست کنکور پزشکی بوده که و پس از گذراندن دوره تخصص، به مدت ۵ سال نیز مسئولیت دانشگاه علوم پزشکی جهرم را بر عهده داشت.

او از سال ۱۳۷۰ پس از گذراندن دوره فوق تخصصی گوارش و کبد این رشته را در شیراز تاسیس کرد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید