ارتقاء زیرساخت‌های یگان حفاظت از اولویت‌های محیط زیست استان است

0
8

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، کیومرث کلانتری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در حاشیه این افتتاح با اشاره اینکه علی رقم محدودیت‌های اعتباری توجه به زیر ساخت‌های محیط بانی و یگان حفاظت جزء اولویت‌های اصلی محیط زیست استان تهران می‌باشد، افزود: در این خصوص باید هم به زیرساخت‌های ساختمانی، هم به وسائل نقلیه و هم نیروی انسانی توجه شود.

وی اظهار داشت: بمنظور بهره برداری از زیرساخت‌های حفاظتی و صیانت هرچه مطلوبتر و بهتر از این منطقه و زیستگاه‌های با ارزش آن، براساس ساختار سازمانی این محیط بانی در ضلع جنوب غربی منطقه حفاظت شده ورجین احداث شد.

کلانتری گفت: با احداث پاسگاه‌های محیط بانی جدید که امروز نیز شاهد افتتاح چهارمین پاسگاه محیط بانی استان در سال ۹۷ بوده ایم، سرانه محیط بانی استان افزایش خواهد یافت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه وضعیت ناوگان خودرویی یگان حفاظت استان نامطلوب بوده و در پی تجهیز این واحد‌ها هستیم، افزود: سال گذشته موتورسیکلت خریداری شد و امسال هم خودرو‌ها را خریداری کرده ایم که پس از تحویل با اولویت به پاسگاه‌های محیط بانی تحویل داده خواهد شد.

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به اینکه زمینی که این محیط بانی در آن احداث شده در تصرف بوده، گفت: با پیگیری محیط زیست استان و دستگاه قضایی خوشبختانه این زمین رفع تصرف شد و با احداث این محیط بانی مجموعا ۴ محیط بانی در منطقه خواهیم داشت که در واقع ۴ بازوی اصلی اداره حفاظت محیط زیست شمیرانات در حفاظت از این منطقه می‌باشند.

کلانتری در پایان بیان داشت: منطقه حفاظت شده ورجین از مناطق با اهمیت و پر ارزش بوده و نیازمند تقویت حفاظت از زیستگاههاست و بر همین اساس تاکید بر این بود که این محیط بانی در کوتاه‌ترین زمان احداث و به بهره بر داری برسد و همه تجهیزات لازم نیز در این محیط بانی فراهم خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید