خودرویی که بیش از نیم کیلومتر را در کمتر از ۱۰ ثانیه طی می‌کند

0
14

خودرو سوپر اسپرت بوگاتی شیرون به عنوان یکی از قدرتمندترین و سریع‌ترین خودروهای جهان با موتوری به ظرفیت ۷۹۹۳ سی‌سی و ۱۲۰۰ اسب بخار قدرت در حالت عادی در کمتر از ۲.۳ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت و به طرز باورنکردنی در کمتر از ۱۳.۶ ثانیه به سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. حال اگر محدویت‌هایی را که کارخانه روی این خودرو اعمال کرده است حذف کنیم اتقاقی خارق‌العاده رخ خواهد داد.
پس از آزاد شدن تمام ظرفیت موتور بوگاتی، این خودرو توانست در ۲.۸۴ ثانیه به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت و در ۹.۸۲ ثانیه به سرعت ۲۴۱ کیلومتر بر ساعت برسد. البته از لحظه زمانی تفاوت چندانی بین حالت قبل از آزادسازی موتور بوگاتی با قبلش وجود ندارد. اما صاحب فرانسوی خودرو که خود رانندگی می‌کرد گفت: واقعا تجربه خوبی داشتم و از تمامی لحظات راندن با بوگاتی لذت بردم. او همچنین تجربه رانندگی در حالت عادی بوگاتی را غیر قابل مقایسه با این تجربه دانست.
لازم به ذکر است علاوه بر قیمت بسیار زیاد خودرو بوگاتی شیرون که امکان خرید آن را تنها برای افراد محدودی فراهم می‌کند این چنین تست‌هایی تنها در شرایط کنترل شده و با استفاده از امکانات ویژه باید انجام شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید