تامین نشاط و سلامت ایثارگران از اولویت های بنیادشهید است

0
4

حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن کاویانی راد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با بیان اینکه در حوزه فرهنگی اولویت جدی را تامین نشاط و سلامت با توجه به وضعیت خاص حاکم بر جامعه در نظر گرفته ایم، افزود: با توجه به تنش های روانی و عصبی که به جامعه وارد می شود، باید این تنش های عصبی کنترل یا مهار شود تا روز به روز شاهد کاهش مشکلات و افزایش نشاط در جامعه ایثارگری باشیم.
کاویانی راد ادامه داد: به همین منظور در بخش فرهنگی توجه به عنصر نشاط و سلامت توامان با هم است و اولویت بندی جامعه ایثارگری به میزان نیاز آنها به این خدمات نیز در دستور کار قرار دارد.
وی با بیان اینکه در حوزه سیاحت و زیارت توسعه اردوهای کم هزینه و پرجمعیت را در برنامه داریم، اظهار داشت: به همین دلیل اردوهایی یک روزه که بتواند به صورت کوتاه مدت گروه زیادی را تحت پوشش داشته باشد، توسعه ورزش همگانی، ایجاد زمینه برای استفاده از امکانات ورزشی و برگزاری مسابقات و جشنواره های فرهنگی برنامه ریزی شده است.
وی تصریح کرد: در زمینه فرهنگی همچنین برگزاری جلسات و توسعه مشارکت های عمومی ایثار و تربیت سخنور و سخنران و اعزام آنها به عنوان مبلغ و حضور در عرصه های اجتماعی در حوزه تحصیلی و رصد تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان در دستور کار است که برنامه ریزی و اجرا می شود.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیادشهید ادامه داد: علاوه بر اینها در زمینه های تربیتی و ارتقای سطح فرهنگ و مهارت دانش آموزان و دانشجویان با همکاری دو وزارت خانه آموزش و پرورش و وزارت علوم همکاری های خوبی صورت می گیرد که امیدواریم نتایج بهتر آن را در آینده شاهد باشیم.
در دوران جنگ تحمیلی هشت ساله عراق علیه ایران، ۴۳ هزار و ۱۷۳ نفر آزاده شدند. مردم ایران در جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس و دیگر حوادث تروریستی، ۲۲۵ هزار و ۵۷۰ شهید را تقدیم انقلاب کرده اند.
شمار کل جانبازان کشور به ۵۷۴ هزار و ۱۰۱ نفر می رسد. ۳۳۶ هزار و ۲۸۲ نفر (۵۹ درصد) جانبازان زیر ۲۵ درصد و ۲۳۷ هزار و ۸۱۹ نفر (۴۱ درصد) بیش از این میزان جانبازی دارند.
اجتمام* ۷۲۶۸*۱۸۳۴

انتهای پیام /*

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید