فاز دوم بیمارستان شهدای شهرستان سرپل ذهاب افتتاح شد

0
9

به گزارش خبرنگار ایرنا، بخشی از این بیمارستان که در زلزله ۷.۳ ریشتری سال گذشته کرمانشاه آسیب دیده بود ، امروز با حضور وزیر بهداشت و استاندار کرمانشاه بازگشایی و افتتاح شد.
وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه افتتاح بیمارستان شهدای سرپل ذهاب گفت: در طول مدت مقاوم سازی و بهسازی بیمارستان شهدای سرپل ذهاب، بیمارستان «بانگر» خدمات درمانی به مردم منطقه ارائه می داد.
دکتر سید حسن هاشمی قاضی زاده در جمع خبرنگاران با اشاره به شدت آسیب دیدگی و تخریب این بیمارستان در زلزله سال گذشته گفت: خوشبختانه امروز این بیمارستان به بهره برداری کامل رسید.
وی اظهار داشت: طبق قولی که سال‌ گذشته برای مقاوم سازی و تجهیز کامل بیمارستان شهدای سرپل ذهاب داده شده بود، خوشبختانه توانستیم به قول خود عمل کنیم و این بیمارستان با تجهیزات کامل و تخصص های مختلف‌ آماده ارائه خدمات درمانی و بهداشتی است.
هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه نیز با اشاره به هشتمین سفر وزیر بهداشت طی یکسال گذشته به استان گفت: خوشبختانه با مدیریت صحیح وزیر بهداشت، فضایی برای همکاری و کمک خیران برای تجهیز و بهره برداری کامل از بیمارستان ‌شهدای سرپل ذهاب صورت گرفت و علاوه بر کمک‌ خیران، دولت با اعتبارات خوبی که برای این امر اختصاص داد توانستیم شاهد بهره برداری از بیمارستانی باشیم که نه تنها بازسازی و تجهیز شده بلکه مقاوم سازی هم در آن انجام شده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه هم گفت: برای نوسازی، مقاوم سازی و تجهیز فاز دوم بیمارستان شهدای سرپل ذهاب ۲۰ میلیارد تومان هزینه شده که از این میزان هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای تجهیزات و ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای ساخت و ساز و کارهای عمرانی هزینه شده است.
دکتر محمود رضا مرادی ، متراژ این بیمارستان را پنج هزار متر مربع اعلام کرد که قبل از زلزله ۷.۳ ریشتری سال ۹۶ دارای ۵۶ تخت بود و اکنون ۱۵ تخت به آن اضافه شده و به ۷۱ تخت ارتقا یافته است.
وی در ادامه گفت: بیمارستان شهدای سرپل ذهاب دارای ۲ بخش زنان و مردان، سه اتاق عمل، زایشگاه، آزمایشگاه، سونوگرافی، رادیولوژی و سی تی اسکن است.
او اظهار داشت: اتاق های عمل و زایشگاه قبل از زلزله در این بیمارستان وجود نداشت که اکنون به این بیمارستان اضافه شده است.
مرادی همچنین اضافه کرد: بخش دیالیز با هشت تخت به بیمارستان شهدای سرپل ذهاب اضافه شده است که قبل از زلزله ۷.۳ ریشتری سال گذشته فاقد آن بود.

** افتتاح فاز نوسازی شده بیمارستان قصرشیرین
امروز همچنین فاز نوسازی شده بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) شهرستان مرزی قصرشیرین با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، برای نوسازی این بیمارستان ۹۶ تختخوابی در مجموع یک میلیارد تومان هزینه شده است.
به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه ، بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) قصرشیرین حدود ۶ هزار متر مربع زیربنا دارد و دارای بخش های مختلف مانند بخش مردان و زنان، اطفال، داخلی، آی سی یو و اتاق عمل است.
دکتر محمود رضا مرادی اظهار داشت: این بیمارستان به دلیل مرزی بودن پذیرای بیماران عراقی نیز هست و بخش بین الملل آن فعال است.
زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال گذشته در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.
البته در زلزله ۶.۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.
مسئولان ارشد استان گفته اند که همه واحدهای خسارت دیده روستایی را تا پایان امسال و واحدهای شهری را تا نیمه اول سال ۹۸ تکمیل می کنند.
۳۰۳۳/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید