جان بابایی در معاونت درمان وزارت بهداشت باقی ماند

0
5

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار سلامت ایرنا، نمکی در این حکم خطاب به جان بابایی اولویت‌های دوره جدید را مشخص کرد.
تداوم بی وقفه و مقتدرانه طرح تحول نظام سلامت با تکیه بر اولویت‌های حمایت مالی از بیماران در مقابل هزینه‌های کمرشکن، بیماران خاص و صعب العلاج و ماندگاری پزشک در نقاط محروم، نظارت مستمر، هوشمند و دقیق بر مراکز درمانی کشور در راستای دفاع از بیماران و جلوگیری از تضییع حقوق ایشان و تکریم ویژه ارباب رجوع در کلیه مراکز دولتی، خیریه و خصوصی از موضوعات مورد تاکید سرپرست وزارت بهداشت در این حکم است.
نمکی در این حکم همچنین بر همکاری مجدانه معاون بهداشت و دیگر همکاران مرتبط در پیاده سازی سیستم ارجاع و پزشک خانواده، پرونده الکترونیک سلامت و راهنماهای بالینی که از تکالیف برجای مانده دوره های قبل است تاکید کرد.
وی همچنین بر بازنگری در توزیع منابع سلامت اعم از نیروی انسانی، تخت بیمارستانی، تجهیزات پزشکی در راستای توزیع عادلانه تاکید کرده است.
تعیین تکلیف جدی کتاب ارزش نسبی با اولویت منطقی کردن هزینه‌ها و عدالت بین رشته‌ای، مشورت مستمر با انجمن های علمی کشور و سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران برای برنامه ریزی های ملی، بازنگری کتاب ارزش نسبی و دیگر فعالیت هایی که نیازمند سیاست گذاری است، تقویت بخش خصوصی با واگذاری امور، صدور مجوز با تمهیدات ویژه برای مناطق محروم و عدم توسعه بخش دولتی به خصوص بستری در مناطقی که داوطلب بخش خصوصی وجود دارد، از جمله موارد تاکید شده توسط نمکی خطاب به جان بابایی است.
نمکی در این حکم نوشت: اولویت توسعه کلینیک های تخصصی و درمان سرپایی بر بستری به عنوان سطح مورد نیاز سیستم ارجاع در مناطقی که نیازمند است. حفظ کرامت جامعه شریف پزشکی و توسعه روابط این قشر معزز با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و پرهیز از حرمت شکنی همکارانی که در سال های سخت در کنار مردم بوده اند. بدیهی است بدون چشم پوشی از هر گونه تخلف و اجحاف به مردم نیز که ممکن است توسط افراد نادری اعمال شود درون حرفه و از طریق سازمان نظام پزشکی و دادگاه های صنفی قابل پیگیری خواهد بود.
وی ادامه داد: تهیه و تدوین الگوی مناسبی که بتوان هزینه های درمان در نظام سلامت را با اولویت پیگیری و نظام های پرداخت جدید من جمله DRG به جای FFS و دیگر شیوه های موجود کاهش داد.
تعیین Minimal Package برای بیمه سلامت در قالب سطح بندی خدمات و رعایت هزینه فایده با مشارکت کلیه دست اندرکاران و کارشناسان ذی صلاح، انجمن های علمی، سازمان نظام پزشکی نیز مورد تاکید نمکی قرار گرفته است.
به گزارش ایرنا، جان بابایی در دوره دوم وزارت سید حسن هاشمی به عنوان معاون درمان وزارت بهداشت منصوب شد و با ابقای نمکی به کار خود ادامه می‌دهد.
اجتمام*۹۴۸۲ ** ۱۲۰۰

انتهای پیام /*

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید