آلودگی هوای زاهدان به ۱۴ برابر حد مجاز رسید

0
8

محسن حیدری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیشینه سرعت وزش باد شدید که از روز گذشته در نواحی مرکزی سیستان و بلوچستان شروع شده امروز در زاهدان به ۷۵ کیلومتر بر ساعت رسید و دید افقی در این شهر را به سه هزار متر کاهش داد.
وی افزود: گرد و خاک ناشی از این باد به شمال سیستان و بلوچستان نیز سرایت کرد و میزان ذرات معلق در هوای زابل را به هزار و ۹۹۰ میکروگرم بر مترمکعب معادل ۱۳ برابر حد مجاز افزایش داد و دید افقی در ایستگاه فرودگاهی این شهر را به ۲ هزار و ۵۰۰متر رساند.
مدیر کل هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در نصرت آباد نیز باد شدید سبب شد تا دید افقی به هزار و ۴۰۰ متر کاهش یابد و کیفیت هوای آن در شرایط ناسالم قرار گیرد.
وی خاطر نشان کرد: باد شدید در برخی محورهای مواصلاتی زاهدان – بم، زاهدان – زابل، زاهدان – نهبندان و ایرانشهر- بم نیز موجب خیزش گرد و خاک و کاهش شدید دید افقی شده که در اثر آن ترددهای جاده ای، ریلی و هوایی در برخی نقاط با مشکل همراه شده است.
حیدری گفت: باد شدید و گرد و خاک در نقاط مستعد توفان شن در نیمه شمالی سیستان و بلوچستان تا شنبه شب هفته آینده ادامه دارد.
به گزارش ایرنا توفان شن در نواحی مرکزی سیستان و بلوچستان ساعت ۷:۴۵ صبح امروز مانع از حرکت قطار مسافری تهران – زاهدان در منطقه فهرج شده بود که با تلاش ماموران فنی قطار، مسیر بازگشایی و این قطار به سیر خود ادامه داد.
همچنین روز گذشته وزش باد شدید سبب سقوط یک تیر برق در منطقه کورین زاهدان بر روی کارگر شرکت برق که در حال تعمیرات بود شد که بر اثر این حادثه این کارگر جان خودش را از دست داد.
۹۹۰۸**/۱۳۲۱۳/۱۰۴۲

انتهای پیام /*

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید