نشان افتخار روایت تاریخی زنان در چهل سالگی انقلاب

0
1

مجتبی احمدی تهیه کننده و کارگردان مستند نشان افتخار در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان گفت: نمیتوان جایگاه زنان را که امروز دوشادوش مردان در جامعه فعالیت می‌کنند نادیده گرفت و نمی‌شود پیشرفت حضور زنان در عرصه‌های مختلف را در چهل سال اخیر ندید چرا که حضور درخشان زنان در عرصه ورزش، سیاست، علم و حتی اقتصاد با آمار و ارقام مشخص قابل بررسی است.

احمدی در ادامه اضافه کرد: در یک مجموعه مستند کوتاه قطعا نمیتوان به جایگاه زن در چهل سال اخیر تمام و کمال پرداخت، اما می‌شود با نمایشی گزارش طور در یک مجموعه مستند چهارقسمتی با ارائه گوشه ایی از اقدامات و پیشرفت به این نکته رسید که در چهل سال اخیر بستری مناسب برای پیشرفت، رشد و شکوفایی خلاقیت و استعداد و توانمدی زن ایرانی در هر گونه ایی وجود داشته است.

تهیه کننده مستند نشان افتخار افزود: به حضور سیاسی زنان در راس کار دقت کنید، زنان هنرمند را در عرصه‌های مختلف از جمله سینما و تئاتر رصد کنید، میزان کسب مدال در مسابقات مختلف را بررسی کنید، به لحاظ مدارج علمی از ورود به دانشگاه گرفته تا اختراعات و اکتشافات و … را ملاحظه نمایید و حتی در حوزه‌های اقتصادی، پزشکی و … زن ایرانی رابا تمرکز دنبال کنید تا متوجه شوید در چهل سال اخیر زنان گاهی از مردان اطراف خود نیز پیشی گرفته و به بدون کوچکترین محدودیت برای رسیدن به اهداف شان مسیری پر تلاش را طی نموده اند.

احمدی معتقد است زن ایرانی حتی در جبهه‌ها و در طول دوران دفاع مقدس هم نقشی تاثیر گذار داشته و در کنار نقش موثر و مهم مادری و همسری توانسته است به عنوان یک سرمایه اجتماعیی دوشادوش مردان در اعتلای کشور قدم محکم بردارد.

نشان افتخار روایت تاریخی زنان در چهل سالگی انقلاب////////////////////دوشنبه

مجتبی احمدی درباره تیم تولید این مجموعه مستند به یک اتاق فکر پویا اشاره کرد و گفت: بهزاد عادلی، محمد مبین و یاسر صادقی مشاوران محتوایی این مجموعه مستند هستند، آزاده مختاری، محمدرضا پشوتن، سمانه مقدم در حوزه‌های تخصصی اجتماعی، ورزشی و سیاسی در کنار این اثر فعال هستند، محمد علی راد در شناسایی زنان فعال در استان‌ها مختلف با پروژه همکاری دارد وعلی ناصری و مژگان رسولی از اعضای گروه پژوهش این مستند محسوب می‌شوند.

گفتنی است مدیریت هنری و تصویری این مستند برعهده میثم سوری است و علی کرمانی کار تدوین و صداگزاری این مجموعه فیلم مستند را با تیمش پیش می‌برد. مستند ” نشان افتخار ” به زودی روی آنتن شبکه دو سیما می‌رود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید