اینانلو: باید در جام‌های جهانی سهمیه المپیک بگیریم/ برای ویزای دورتموند باید قبل عید اقدام کرد

0
12

مربی تیم ملی تفنگ گفت: در مسابقات جام جهانی هند بیشتر تمرکزم روی رشته بادی است.

به گزارش ایسنا، مسابقات تیراندازی جام جهانی هند اولین دوره از مسابقات جام جهانی کسب سهمیه المپیک از اول اسفندماه برگزار می‌شود و تیم ملی تیراندازی ایران با ترکیب آرمینا صادقیان، نجمه خدمتی، الهه احمدی، حسنا توتونچی، امیر محمد نکونام، مهیار صداقت، پوریا نوروزیان و حسین باقری در رشته تفنگ و جواد فروغی، امیر جوهری خو، مصطفی نصیری، وحید گلخندان، گلنوش سبقت اللهی، هانیه رستمیان و مینا قربانی در رشته تپانچه عازم این مسابقات است.

تیم ملی تیراندازی ایران در شرایطی عازم این مسابقات می‌شود که در بخش خفیف هیچ تمرینی با فشنگ انجام نشده است. حتی اردوی هانوفر که فرصت مناسبی برای تهیه فشنگ و تست بود نیز به دلایلی همچون تعطیلات سال نو میلادی، گران شدن دلار، چپ شدن آلمانی‌ها با ایران (به گفته دبیر فدراسیون)، زیاد بودن تعداد نفرات اعزامی، جا نداشتن هتل‌های هانوفر برای ملی پوشان که از سوی مسئولان فدراسیون عنوان شد لغو شد. اکنون ورزشکاران این رشته باید در مدت زمان کوتاهی که به هند اعزام می‌شوند با خرید فشنگ، تمرین و تست برای این مسابقه آماده شوند. در این شرایط مربی تیم ملی تفنگ می‌گوید تنها تمرکزش در این مسابقات بر روی رشته بادی است. او معتقد است که با تهیه فشنگ می‌توان در مسابقات آینده به کسب سهمیه در رشته خفیف هم امیدوار بود.

ابراهیم اینانلو در گفت و گو با ایسنا، در مورد اعزام تیم ملی تفنگ در مسابقات جام جهانی هند (کسب سهمیه المپیک) اظهار کرد: شنبه شب عازم هند خواهیم شد. حدوداً ۴ روز زمان داریم تا در هند تمرین کنیم. متأسفانه باید در آن زمان هر فشنگی که بود را تهیه کنیم و از آن استفاده کنیم. در این شرایط تنها راه این بود که زودتر به هند برویم مگر اینکه زودتر برای اعزام به هانوفر اقدام می‌کردیم. بیشتر تمرکزم در هند روی رشته بادی است اما حالا که می‌رویم خفیف را هم می زنیم. باید بتوانیم برای سفرهای بعدی مقداری فشنگ تهیه کنیم تا بتوانیم انرژی و تمرکزمان را برای رشته خفیف هم بگذاریم. اما در این شرایط باید بیشتر روی رشته بادی تمرکز کنیم.

مربی تیم ملی تفنگ در ادامه در مورد سفر به دورتموند که فدراسیون از آن به عنوان سفر جایگزین هانوفر آلمان صحبت کرده بود گفت: قبلاً در مورد این سفر پیش بینی کرده بودم اما به شرطی که اردوی هانوفر را می‌رفتیم. همان موقع هم می‌گفتند که نمی‌توان به این مسابقات رفت اما خب من در پیش بینی خود لحاظ کرده بودم. می‌خواستم اگر اتفاقی افتاد، فشنگ گیر نیامد و یا اردوی هانوفر جور نشد بتوانیم با سفر به آن مشکلات را برطرف کنیم.

وی ادامه داد: سفر به دورتموند به جهت حضور در مسابقه است. ما پیش از این در زمان لازلو هم به دورتموند رفته بودیم. این مسابقات از بزرگترین مسابقاتی است که در دنیا در بخش خفیف در سالن سر پوشیده برگزار می‌شود. هر دو باری هم که ما رفتیم ورزشکاران در آن مسابقات مدال گرفتند و آن‌ها به همین جهت از حضور ما استقبال کردند. این مسابقات بسیار در حد بالا است که اجازه حضور هر کسی را نمی‌دهند. ۲ ماه تا آن مسابقات مانده اما زمان ثبت نام تمام شده است. آن‌ها برای حضور در این مسابقات وسواس زیادی به خرج می‌دهند و معمولاً بهترین‌ها را انتخاب می‌کنند.

اینانلو در ادامه با بیان اینکه باید تا قبل از پایان سال باید بخشی از کارهای اعزام به دورتموند انجام شود تا بتوان به این مسابقات رفت گفت: خدا را شکر ما تقاضا دادیم و به ما پاسخ دادند ولی در حال حاضر در پروسه گرفتن وقت سفارت هستیم. باید تا پیش از پایان سال بتوانیم وقت سفارت بگیریم و فدراسیون هم بتواند بحث مالی آن را حل کند و با این شرایط احتمال دارد که به این مسابقات برسیم. برای حضور در این مسابقات باید آخر فروردین عازم شویم. ۱۵ روز که تعطیلات سال نو را داریم بنابراین باید قبل سال برای گرفتن ویزا اقدام کنیم تا همانند هانوفر مشکل پیش نیاید.

مربی تیم ملی تفنگ در خصوص شرایط کسب سهمیه المپیک در مسابقات مختلف گفت: به غیر از سهمیه میزبان و وایلد کارت، سه مسابقه است که سهمیه المپیک در آن توزیع می‌شود. اولی مسابقات قهرمانی جهان کره بود که در آن در هر رشته ۴ سهمیه توزیع شد. رقابت‌های جام جهانی که در تفنگ و تپانچه ۴ بار در هند، چین، مونیخ و ریو برگزار خواهد شد و در هر رشته ۲ سهمیه کسب می‌شود. آخرین مسابقه هم قاره‌ای است که آبان ماه در دوحه برگزار می‌شود و در هر رشته ۳ سهمیه توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه باید از مسابقات جام جهانی کسب سهمیه المپیک استارت بخورد گفت: نباید کسب سهمیه المپیک به مسابقات قاره‌ای برسد و باید در جام‌های جهانی کسب سهمیه داشته باشیم. در زمان لازلو ما دو سهمیه را در جهانی‌ها گرفتیم. زمانی که در جهانی سهمیه بگیریم می‌توانیم راحت تر به مسابقات قاره‌ای برویم، اما غیر از این در آسیایی هم به مشکل خواهیم خورد. باید استارت کسب سهمیه در جهانی‌ها زده شود.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید