واردات دام سنگین از طریق پایانه مرزی کوهک سراوان محقق شد

0
6

باحضور استاندار سیستان وبلوچستان و مدیرکل مرزی وزارت کشور در محل پایانه مرزی کوهک سراوان اولین محموله دام زنده وارداتی که با تأمین ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی خریداری شده‌اند وارد استان سیستان و بلوچستان شد.

به گزارش ایسنا، موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان با تأکید بر تسریع در روند واردات دام با ارز دولتی از همه دست اندرکاران این بخش خواست تا دام‌های وارداتی با ارز دولتی پس از گذراندن دوره قرنطینه مستقیم وارد کشتارگاه‌های استان شده و گوشت استحصالی جهت ارائه به مصرف‌کنندگان تحویل ستاد تنظیم بازار گوشت شود.

اولین محموله دام زنده وارداتی با ارز دولتی ۵۰۰ رأس بوده که بتدریج وارد استان خواهد شد.

هم‌چنین با حضور استاندار سیستان و بلوچستان کلنگ احداث اولین کشتارگاه صنعتی دام در بخش مرکزی سراوان در روستای ناگان به زمین زده شد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان در این برنامه گفت این کشتارگاه در زمینی به مساحت ۵ هکتار و با سرمایه‌گذاری ده میلیارد تومان اجرا می‌گردد.

حسین سرابندی افزود: از کل اعتبار این طرح ۶ میلیارد تومان از محل تسهیلات کم بهره و ۴ میلیارد تومان از محل مشارکت بخش خصوصی تأمین و پرداخت خواهد شد.

وی تصریح کرد: این کشتارگاه در هر شیفت کاری ظرفیت کشتار ۲۰۰ رأس دام سنگین و ۳۰۰ رأس دام سبک را خواهد داشت.

در ادامه سفر موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان کلنگ احداث سردخانه بسته بندی و فراوری خرما نگاران نخل سراوان در زمینی به مساحت یک هکتار و با سرمایه گذاری ۶ میلیارد تومانی بخش خصوصی و ظرفیت ٣٠٠٠ تن سردخانه و بسته بندی در بخش مرکزی روستای اسپیچ به زمین زده شد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید