بهمن گودرزی: خشایار الوند یک هنرمند تمام حرفه‌ای بود

0
9

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، خشایار الوند نامی آشنا در حوزه فیلمنامه‌نویسی ایران است، چهره‌ای که خالق آثار تلویزیونی ماندگاری چون «قهوه تلخ»، «پایتخت» و «شب‌های برره» بوده است و با قلم ظریف و طنازانه‌اش همواره خنده را بر لبان مخاطبان نشانده است.

این هنرمند صبح روز پنجشنبه ۹ اسفند بر اثر ایست قلبی به دیار باقی شتافت تا آثارش تنها یادگاری از او برای دوستان و علاقه‌مندانش باشد.

بهمن گودرزی، کارگردان سینما که با الوند در فیلم سینمایی «شیش و بش» همکاری داشته است، درباره این هنرمند به خبرآنلاین می‌گوید: «من افتخار این را داشتم که در فیلم اولم به واسطه پیمان قاسم‌خانی با خشایار همکاری کنم و بازنویسی ماقبل آخر فیلمنامه را او انجام داد و هنوز هم سکانس‌هایی که به قلم او نوشته شده موجود است. یک کار سینمایی دیگر هم قرار شد بسازم که خشایار هم قرار شد بازنویسی آن را انجام دهد که خب متاسفانه دیگر شدنی نیست. واقعا آدم این اخبار ناگهانی را می‌شنود شوکه شده و نمی‌داند چه چیزی باید بگوید.»

او ادامه می‌دهد: «کارهای خوب خشایار همچنان ماندگار خواهد ماند اما نمی‌دانم در آینده سینما و تلویزیون جایگزینی برای او خواهد آمد یا نه. حیف از این هنرمندان مستعد که پشت سرهم از دست می‌روند.»

گودرزی درباره ویژگی‌هایی که الوند در کار داشته است، توضیح می‌دهد: «خشایار، آدمی تمام حرفه‌ای بود و با دستیاری برادرش فعالیت خود را آغاز کرد و سپس فیلمنامه‌هایی را به نگارش درآورد مانند «مزاحم» و «برگ برنده». او از یک مقطعی هم به صورت کامل از نظر حرفه‌ای از فضای سینما جدا و جذب سریال‌های ۹۰ قسمتی شد که به خوبی هم کار کرد، جا افتاد و بسیار هم موفق بود. اصولا مشخصه‌هایی که یک آدم حرفه‌ای دارد در او وجود داشت. خدا رحمتش کند.»

۵۷۲۴۳

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید