برای حل مشکلات شرکت‌ها و استارتاپ‌ها تا هموار شدن راه اقتصاد دانش‌بنیان تلاش می‌کنیم

0
6

شتاب‌دهنده تخصصی پرسیس‌ژن شیراز با حمایت بخش خصوصی و با هدف تولید و توسعه داروهای بیوتک در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، سورنا ستاری در مراسم افتتاح شتابدهنده پرسیس ژن گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپی، بر خلاقیت و نوآوری بنیان‌گذاران خلاق و کارآفرینشان استوارند و تحول آفرین ساختارهای سنتی اقتصاد می‌شوند. بر همین اساس تلاش می‌کنیم راه برای فعالیت و نقش‌آفرینی این کسب و کارها در اقتصاد هموار شود.

ستاری ادامه داد: جهت‌گیری اقتصاد استان باید به سمت دانش‌بنیان شدن برود. تلاشمان در این راستا است و شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپی که از چشمه خلاقیت و نوآوری بنیان‌گذاران جوانشان حیات گرفته‌اند، اقتصاد کشور را به مسیر ارزش آفرینی و اشتغال از نوآوری هدایت می‌کنند.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با بیان این‌که رونق شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپی می‌تواند با نوآوری و تحول آفرینی، ساختارهای غیر منعطف سایه گسترده روی اقتصاد منبع‌زده کشورمان را دگرگون کند، گفت: از این کسب و کارها به عنوان محور توسعه اقتصاد حمایت می‌کنیم.

وی تصریح کرد: خوشبختانه به نتایج مطلوبی رسیده‌ایم، اما با نقطه مطلوب فاصله داریم، بنابراین عزم و تلاش ما متمرکز بر حل مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپی تا هموار شدن راه اقتصاد دانش‌بنیان است.

ستاری از اهمیت زیست‌بوم کارآفرین سخن گفت و ادامه داد: زیست بومی که باید گسترده شود تا مأمنی برای فعالیت بدون دغدغه شرکت‌های دانش بنیان و خلق نوآوری استارتاپ‌ها باشد، به تدریج از یک محیط دو در دو، به کل کشور گسترده شده است. برای شتاب گرفتن این فرآیند، مشکلات و دغدغه ساکنان این زیست‌بوم از شرکت‌های نوپا و دانش‌بنیان صنعتی را پیگیری می‌کنیم. اما دستگاه‌های اثرگذار، مسئولان استانی و مردم نیز باید به این فرآیند کمک کنند و با استقبال و حمایت از کسب و کارهای نوآورانه فرزندان تحصیل کرده و خلاقشان، در توسعه زیست بوم کارآفرینی و نوآوری سهمی داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم در حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپی، به خصوص در حوزه زیرساخت‌ها اثرمند عمل کنیم و زمینه‌ای فراهم بیاوریم که بخش خصوصی، بیش از گذشته پای میدان بیاید و سرمایه‌گذار پژوهش، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها باشد.

در شتابدهنده تخصصی پرسیس ژن شیراز که قرار است محلی برای رشد و تجاری‌سازی ایده‌های نوآورانه استارتاپهای حوزه زیست فناوری و توسعه داروهای بیوتک باشد، ۵۰ فارغ‌التحصیل رشته پزشکی و داروسازی در زمینه ساخت داروهای ضد سرطان، تولید فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی گیاهی، مکمل‌های گیاهی و ضد پوکی استخوان با بهره‌گیری از ظرفیت گیاهان دارویی در فارس فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید