اجرای تور قم‌گردی در ایام نوروز برای زیارت امامزادگان سطح استان

0
4

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قم، حجت الاسلام والمسلمین اسکندری ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در اداره کل اوقاف وامور خیریه استان قم برگزار شد، به موضوع طرح آرامش بهاری اشاره کرد و گفت: این طرح چند سالی است که در ایام نوروز در بقاع متبرکه در حال برگزاری است که با توجه به حضور بیشتر مردم در بقاع متبرکه در ایام نوروز، بیان مبانی دینی و ارزشی در این اماکن، اهمیت ویژه ای پیدا کرده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان قم افزود: این طرح در بقاع شاخص چهل اختران، کوه خضر نبی(ع)، امام زاده جعفر شهید، امام زاده عبد الله(ع) روستای قلعه چم ، حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) و مسجد جمکران برگزار می شود.

وی بیان داشت: در کنار بقاع متبرکه ذکر شده، در ۳۰ بقعه متبرکه استان هم طرح آرامش بهاری برگزار می شود؛ البته حرم امام زاده مبرقع(ع) بعنوان حرم فرزند بلافصل امام جواد(ع) و دومین حرم شاخص در قم، به دلیل حضور حضور زائرین خارجی از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشند.

حجت الاسلام والمسلمین اسکندری گفت: همه تلاش ما این است طرح آرامش بهاری به صورت مردمی برگزار شود، چون معتقدیم هر موقع کار به مردم واگذار شده، نتیجه بهتری گرفته شده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان قم خاطرنشان کرد: همچنین با همکاری مشترک اداره کل اوقاف و امور خیریه و شهرداری قم، تور قم گردی بعنوان یکی از طرح ها جدید و به منظور زیارت زائرین از بقاع متبرکه سطح استان انجام می شود که در آن ۸۰مبلغ دینی فعالیت می کنند.

خاطرنشان می شود که طرح آرامش بهاری از ۲۸ اسفند سال جاری شروع و تا ۱۷ روز ادامه پیدا خواهند داشت.

۴۶

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید