۱۲۰۰ سبدغذایی در میان سیل زدگان معمولان توزیع شد

0
25

حامد سجادی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اعلام این مطلب اظهار داشت: در ادامه روند امدادرسانی به حادثه دیدگان سیل اخیر همچنین در دو مرحله چادر امدادی در میان سیل زدگان توزیع شد که متاسفانه در مرحله نخست با گسترش سیلاب، آب این چادرها را با خود برد و در مرحله دوم نیز تا کنون ۱۵۰ دستگاه چادر امدادی در میان سیل زدگان این شهرستان توزیع شده است.
وی ادامه داد: در زمان حاضر با تلاش نیروهای امدادرسان هلال احمر ۷۰۰ خانواده آسیب دیده و متاثر از سیل در این شهرستان شناسایی شدند که برای آنان شناسنامه و دفترچه امدادی صادر شد و ۷۰۰ بسته بهداشتی شامل وسایل بهداشتی مورد نیاز بانوان، پوشاک نوزادان، صابون مایع، پودر رختشویی، کیسه زباله، شیرخشک و ظروف یک بار مصرف نیز در میان سیل زدگان توزیع شده است.
نماینده سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در شهرستان معمولان استان لرستان اضافه کرد: این خدمات رسانی با تلاش شبانه روزی ۶۰ نفر از امدادگران اعزامی از استان قزوین به مناطق سیل زده این شهرستان در حال انجام است.
سجادی توضیح داد: هم اکنون شرایط امدادرسانی و توزیع اقلام امدادی در شهرستان معمولان استان لرستان با همکاری مردم این شهرستان، نیروهای نظامی و انتظامی به بهترین شکل ممکن در حال انجام است و مردم دیگر ناراحتی و نگرانی لحظات نخست وقوع سیل را ندارند.
بدر اثر سیل ۱۲ فروردین در لرستان رودخانه های این استان در شهرستان های مختلف طغیان و سد مروک درود نیز سرریز کرد. ستاد مدیریت بحران این استان قبل از وقوع سیل اطلاع رسانی وسیعی را انجام داد و به صدها هزار نفر از اهالی هشدار داده شد که منزل خود را ترک کنند.
اکنون برق، آب و گاز بسیاری از مناطق شهری و روستایی قطع شده، پل های بسیاری در مسیرهای اصلی و فرعی فروریخته و بسیاری از روستاهای سیل زده از جمله در شهرستان پلدختر، دلفان، الیگودرز و دوره چکنی راه دسترسی ندارند.
مردم شهرهای پلدختر و معمولان و روستاهای اطراف حاشیه کشکان از ۱۲ فروردین ۲۴ ساعت و به مدت یک شبانه روز را بدون دریافت خدمات امدادی و هرگونه امکاناتی در پشت بام منازل یا کوه های اطراف گذراندند.
همه راه های ارتباط زمینی به منطقه قطع شده بود. شرایط جوی اجازه پرواز هوایی را نمی داد، اما از نخستین ساعات ۱۳ فروردین با بهبود شرایط جوی و ایجاد یک راه دسترسی در مسیر آزادراه خرم آباد – پل زال کار امدادرسانی به مردم آغاز شده است.
برآورد اولیه از خسارت سیل اخیر در لرستان ۱۵ هزار میلیارد ریال است و بر اساس اعلام پزشکی قانونی تا کنون ۱۴ نفر در این سیل جان خود را از دست داده اند ولی هنوز گزارش رسمی مبنی بر تلفات جانی در پلدختر اعلام نشده است.
اجتمام *۷۰۲۹ * ۳۰۶۳

انتهای پیام /*

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید