ایرنا – جاده هراز باز شد

0
14

به گزارش خبرنگار ایرنا، در تعطیلات نوروزی سال جاری این چندمین باری است که به دلیل ریزش سنگ و نخاله از کوههای اطراف جاده هراز این محور مواصلاتی مازندران- تهران که ۱۷ درصد تردد جاده های اصلی این خطه شمال کشور را بر عهده دارد، مسدود می شود.
مدیر راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران گفت: براثر ریزش تخته سنگ به وزن حداقل ۳۰ تا ۴۰ تن به همراه مقادیر زیادی نخاله در کف جاده درحوالی تونل تکاور که شب گذشته ( ساعت ۹.۳۰ دقیقه جمعه شب)رخ داد، این محور بسته شد.
عباسعلی نجفی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به محض اطلاع از مسدود شدن محور هراز گروه های راهداری با تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز از جمله ماشین آلات برش به منطقه اعزام شدند و با تلاش بدون وقفه توانستند این محور را بازگشایی و تردد خودروها را برقرار کنند.
وی اضافه کرد: این چندمین بار در تعطیلات حدود ۲۰ روزه نوروز ۹۸( ۲۵ اسفندماه ۹۷ تاکنون) محور هراز به عنوان یکی از محورهای پرترافیک به دلیل ریزش سنگ و نخاله بسته می شود که با تلاش راهداران بازگشایی می شود.
مدیر راهداری مازندران دلیل تعدد ریزش را ناشی از باران های رگباری و مرطوب شدن لایه های خاکی کوههای اطراف این محور و سایر محورهای اصلی و فرعی دانست و اضافه کرد: اگرچه پیش از این برای جلوگیری از ریزش ، با عملیات راهداری بخشی از سنگ های معلق مسیر برداشته شد، ولی باران کم سابقه سال جاری رانش کوهها را افزایش داد.
جاده هراز ( آمل – تهران) یکی از محورهای اصلی مازندران به پایتخت است که به دلیل نزدیکی به تهران بیشترین تردد را در بین محورهای مواصلاتی این خطه شمال کشور داراست به طوری که ۱۷ درصد کل تردد محورهای اصلی استان مربوط به هراز است.
مجموع مسافت جاده هراز ۱۸۱ کیلومتر است که ۱۰۵ کیلومتر آن در حوزه استحفاظی مازندران قرار دارد که تاکنون ۷۲ کیلومتر از این محور در حوزه استحفاظی مازندران چهار خطه شد و مابقی نیز تا ۱۴۰۰ تکمیل می شود.
هراز پرترافیک ترین محور برون شهری مازندران است که روزانه طبق گزارش مرکز مدیریت راههای وزارت راه و شهرسازی در این محور افزون بر ۴۰ هزار خودرو تردد انجام می شود.
۶۹۸۲/۱۸۹۹

انتهای پیام /*

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید