کاهش دغدغه فعالان اقتصادی برای رونق تولید ضروری است

0
29

زهرا سعیدی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: شماری از فعالان اقتصادی از کاغذبازی اداری و پاسخگویی ناکافی مربوط گلایه دارند در حالی که در عصر ارتباطات و فناوری اطلاعات باید دغدغه های آنها کاهش یابد و زمان بیشتری برای پاسخگویی در نظر بگیریم.
وی ادامه داد: اگر در مدت زمانی با مشکلاتی مانند مساله گوشت مواجه هستیم می طلبد که وزارت جهاد کشاورزی پاسخگویی به فعالان و سرمایه گذاران این حوزه را بیشتر کند.
این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه جزیی نگری در این شرایط جنگ اقتصادی مهم است نه کلی نگری، یادآور شد: بعنوان مثال چندی پیش تذکرهایی داده شد که پیازهای کشت شده از سه ماه قبل، پیش خرید شدند که اگر به آن توجه می شد امروز این مشکلات و افزایش قیمت را نداشتیم.
سعیدی با بیان این که ما باید مراقب آرامش جامعه و پیامدهای اجتماعی چنین وضعیتی باشیم، افزود: اگر این قضیه مدیریت شده بود چنین التهابی پیش نمی آمد.
نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی یکی از راهکارهای تحقق شعار رونق تولید را خروج منطقی از جنگ اقتصادی و تحریم های ظالمانه ذکر و تصریح کرد: برخی از شرایط بوجود آمده به سوء مدیریت ها بر می گردد که باید آنها را رفع کنیم.
وی با اشاره به این که شاید باید برخی پیش بینی ها در ۴۰ سال گذشته درباره رسیدن به چنین روزهایی می شد، افزود: ضعف در برخی تصمیم گیری برای مدیریت بحران خود را در این جنگ اقتصادی نشان می دهد.
نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی با بیان این که برای رونق تولید باید حمایت از فعالان اقتصادی و اشتغال را در دستور کار قرار دهیم، خاطرنشان کرد: حفظ اشتغال موجود اهمیت ویژه ای دارد.
وی اضافه کرد: دولت باید خلاء های موجود برای رونق تولید را شناسایی و آنها را بصورت لایحه به مجلس ارائه کند تا قو مقننه با اصلاح قوانینی مانند مالیاتی و قاچاق کالا این مشکلات را رفع کند.
سعیدی با اشاره به اینکه اصلاحات قانون مالیات بر ارزش افزوده انجام شده و در نوبت مطرح شدن در صحن مجلس قرار دارد، ادامه داد: بخشی از کار قانون مبارزه با قاچاق انجام شد و بخشی برای اصلاحات قضایی به کمیسیون قضایی برگشت.
وی با تاکید بر اینکه سه قوه باید کمر همت برای رونق تولید ببندند، گفت: برخورد جدی تر با مفسدان اقتصادی در این راه ضروری است و اگر کسی خواسته یا ناخواسته سر سوزنی به بیت المال تعرض کرد از او پاسخ بخواهیم و اگر لازم است توبیخ شود.
وی استفاده از نخبگان علمی و دانشگاهی برای عبور از این دوران سخت را اجتناب ناپذیر دانست و افزود: مردم هم باید بدانند که شرایط جنگ قرار داریم و شاید برخی کارها بدلیل سهل انگاری نیست بلکه مسائلی مانند کمبود بودجه مطرح است.
به گزارش ایرنا، رهبر معظم انقلاب با نامگذاری سال ۱۳۹۸ به عنوان سال ‘رونق تولید’ تاکید کردند که راه حل مشکل معیشت مردم از جمله رونق تولید است.
اصفهان با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت، ۹ هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه ۲۲۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۶۳ هزار نفر، حدود ۸۴۰ معدن در حال بهره برداری با سرمایه گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال و حدود ۱۸۰ هزار واحد صنفی صنعتی ترین استان کشور بشمار می آید.
۳۰۱۱/۶۰۲۶/

انتهای پیام /*

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید